Szent Borbála Akadémiai Kör Egyesület

Get Adobe Flash player

2017.12.01

 

Egyesületünk születésének városában – Pécsett – a helyi OMBKE Szervezet 2017. dec. 1-én rendezte meg a Laterum Szálló dísztermében hagyományos Borbála Szakestélyét. Ezen szakestélyen az OMBKE tagságon kívül, már hagyományosan képviselteti magát a Szent Borbála Akadémiai Kör Egyesület. Ebben az évben Ruszkai István egyesületünk egyenruhájában – igaz, a fokos nélkül – vett részt a rendezvényen. Úgy tűnik, ez az év már csak ilyen, vagy tán öregszünk.

A szakestélyen – az OMBKE tagsággal is bíró – Berta József Maior Domusként kormányozta a dolgok folyását, Tímár József alias Csávó erdőjáró testvérünk és Egyesületünk nagyon közeli barátja Cantus Praesesi szalaggal vállán látta el ezen tisztséget. Egyesületünk egy másik jeles barátja, kivel már számolatlan alkalommal múlattuk az időt Selmecbányán és egyéb helyeken – jelesül Riedl István -alias Ormányos Kormányos – Praesesként vezényelte az eseményeket.

(Berta József)